Jak zadbać o włosy po wakacjach?

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Dla mnie był to czas pracy nad magisterką i w sklepie, więc niestety nie miałam czasu na korzystanie ze słonecznych kąpieli. Szczęście w tym takie, że moja skóra i włosy nie były mocno narażone na promienie słoneczne, więc nie potrzebują mocnej regeneracji. Pisałam w ostatnim poście o pielęgnacji cery: TUTAJ. Teraz czas na post o WŁOSACH. Jeśli po powrocie z wakacji zauważyłaś, że Twoje włosy są matowe, suche, pozbawione witalności to znak, że musisz przeprowadzić „akcję-regenerację„. Na szczęście istnieje kilka sposobów, których wdrożenie pomoże odzyskać piękny i zdrowy wygląd włosów.

     Po pierwsze, regeneracja skóry głowy. Niestety włosy na skutek niekorzystnych czynników zewnętrznych, promieni UV, kąpieli w słonej i chlorowanej wodzie, czy klimatyzacji, ulegają zniszczeniu. Aby prawidłowo nawilżyć włos, trzeba oczyścić skórę głowy. Zwykle oczyszczam dwukrotnie, ponieważ za pierwszym razem cząsteczki brudu się jedynie rozluźniają. Warto przy tym wykonać masaż głowy, który poprawi krążenie krwi.

wlosy_summer

     Po drugie, odbudowa włosów. Często po wakacjach stają się suche, matowe, źle się układają i są łamliwe. Ważne, aby teraz zadbać o odbudowę ich struktury. Maseczki do włosów zawierają silnie skoncentrowane składniki regenerujące i wzmacniające strukturę włosa. Pokryte maską włosy zawijam w luźny koczek, nakładam foliowy czepek oraz ręcznik i podgrzewam kompres suszarką. Maskę trzymam na głowie ok. 30 minut, a następnie spłukuje. Jedną z moich ulubienic jest maska: GARNIER FRUCTIS GOODBYE DAMAGE MASKA GŁĘBOKO ODBUDOWUJĄCA.

Dodatkowo można pokusić się o przygotowanie ziołowej płukanki. Przepis: gotujesz 1 litr wody, zaparzasz 3 garści suszonego skrzypu polnego lub jak ja skorzystasz z herbatek ziołowych. Pozostawiasz do ostygnięcia, po czym samą herbatą opłukujesz włosy. Uwaga! Po zastosowaniu takiej płukanki nie należy włosów dodatkowo spłukiwać wodą, lecz pozwolić im samoistnie wyschnąć. Niestety na zniszczone końcówki nie ma lepszej rady niż ich obcięcie. Wystarczy skrócenie ich o 1 cm, aby włosy nabrały objętości, a fryzura zyskała na estetyce. Przy okazji może zdecydujesz się na śmielsze cięcie i całkowicie zmienisz swój wygląd?

haircut_summer

     Po trzecie, nawilżenie. Włosy przesuszone od słońca należy odpowiednio pielęgnować. Niezbędnym elementem regeneracji są odżywki. Dla osłabionych włosów wybierz odżywki z olejkami roślinnymi – jojoba lub kokosa. Kosmetyk nakładamy na wilgotne włosy (nie na skórę głowy) i czekamy około 2-3 minut. Odżywkę spłukujemy letnią wodą, która zamyka łuski. Przy codziennym myciu włosów, odżywkę należy stosować 2 razy w tygodniu.

nawilzenie_summer

     Po czwarte, cierpliwość. Stosując wszelkie kuracje musimy uzbroić się właśnie w cierpliwość. Działanie masek, odżywek, czy płukanek ziołowych może być widoczne dopiero po kilku tygodniach. Na efekt warto tyle poczekać.

odzywka_summer

     Po piąte, jedz zdrowo. Złe odżywianie mocno odbija się na włosach. Aby przywrócić im zdrowy i piękny wygląd, nie wystarczy dobra odżywka do włosów czy maseczka, potrzebna jest też odpowiednia dieta. Włosom musimy dostarczyć sporo żelaza, cynku i miedzi, które zawarte jest w mięsie, owocach morza, jajach oraz płatkach owsianych. Witaminy B1 i B6 oraz E znajdują się w pieczywie pełnoziarnistym i razowym, ryżu, makaronie razowym, pestkach dyni i słonecznika, sezamu, orzechach. Uzupełnieniem odpowiedniej diety mogą być suplementy, które przyśpieszą regenerację włosów po lecie. Najpopularniejsze wśród nich są suplementy diet z wyciągiem ze skrzypu polnego, wiesiołka, pokrzywy, łopianu czy też drożdży.

Jak się mają Wasze włosy po wakacjach?
Jakie są Wasze powakacyjne patenty na doprowadzenie włosów do porządku?warzywa_summer

Dodaj komentarz