M400 – najlepszy zegarek roku 2015?

Hej!

Długo się zbierałam do napisania tej recenzji, ale to ze względu na to, że chciałam przetestować produkt w różnych warunkach, nie tylko biegając.

Piszę tutaj o M400, czyli prostym w obsłudze zegarku dla biegaczy od firmy Polar.

Wcześniej używałam tylko zwykłego zegarka z wbudowanym stoperem, potem przerzuciłam się na telefon z aplikacją Endomondo, aż miałam możliwość po Zbiegu Blogerów przetestować zegarek M400 firmy Polar.

DSC_0184

Zegarek towarzyszy mi w codziennym życiu oraz na treningu.  Firma Polar postarała się o wysoką jakość swojego produktu, w wyniku użytkowania nie stwierdziłam żadnych powstałych wad.

GPS w miarę szybko łapie sygnał, gorzej jak jest duża zabudowa (ale to się dzieje z każdym zegarkiem).

Ciekawym elementem dołączonym do funkcjonalności zegarka jest POLAR FLOW. Jest to aplikacja udostępniona jako strona www, gdzie dostępne są wszystkie dane odnośnie treningów i aktywności. Przedstawione są  w przejrzysty sposób na wykresach oraz tabelach, zawierających w sobie informacje między innymi o przebiegniętych kilometrach, prędkościach, spalonych kaloriach czy zarejestrowanych krokach. Dzięki podglądowi w statystyki można w bardzo prosty sposób analizować postęp w treningach. Plusem tej aplikacji jest to, że możemy ustawić główny ekran treningowy. W ten sposób nie musimy się bawić podczas treningu w szukanie tego co chcemy zobaczyć w danej chwili. Możemy ustawić by na jednym ekranie wyświetlał się opcje, które są dla Nas ważne (w moim przypadku był to: czas, tempo min/km oraz puls).

polar_flow

OCENA PRODUKTU:

WYGLĄD:

ocena5

Obecnie zegarki są sprzedawane w 4 kolorach: czarny, biały, niebieski i ze zmniejszą bransoletą różowy. Ja posiadam klasyczny czarny. Zegarek jest estetyczny, zrobiony z elastycznej gumy wysokiej jakości. M400 posiada przejrzysty interfejs z możliwością wyboru dwóch trybów wyświetlania, analogowy i cyfrowy. W każdym z nich elementy wyświetlane są w sposób przejrzysty i nie ma problemu z ich odczytaniem.

DSC_0191

WYTRZYMAŁOŚĆ:

ocena4

Zegarek testowałam w różnych warunkach od biegania po dworzu do używania przy intensywnym treningu crossfitowym. Szczerze myślałam, że go zmasakrowałam, ale nie widać znacznych uszkodzeń, jedynie niewielkie ryski.

Przy sprzedaży Polara M400 najczęstszym powodem reklamacji były niedziałające gniazda usb. Reklamujący nie wiedział, że gniazdo usb po każdym treningu powinno się przepłukiwać z osadów, które zakłócają pracę zegarka. Jest ono wodoodporne, więc nic się z nim nie stanie podczas przepłukiwania.

PRAKTYCZNOŚĆ:

ocena5

Zegarek może Ci posłużyć nawet, gdy nie trenujesz, ponieważ ma wbudowaną funkcję monitoringu aktywność dziennej, która pokazuje ile dziennie wykonałeś kroków/kilometrów, ile kalorii spaliłeś itp. Zegarek jest kierowany głównie dla biegaczy, ale też ma tryb roweru oraz opcję trybów treningów wewnętrznych i zewnętrznych . Testowałam go na basenie jednak nie do końca spełnił moje wymagania, ponieważ pasek do pomiaru pulsu H7, który jest w zestawie nie posiada krótkich fal radiowych, które by odbierały pod wodą. Przy bieganiu, czy innych dyscyplinach pasek H7 podaje dokładnie pomiar pulsu z czego firma Polar słynie.

WYGODA:

ocena4

Zegarek jest zgrabny i ładnie trzyma się ręki (nic się nie przesuwa). Posiada tylko 3 guziki, więc sprawnie się go obsługuje. Dla kobiecej dłoni jest trochę za gruby w części tarczowej, ponieważ blokuje swobodne ruchy nadgarstka.

DSC_0195

CENA:

ocena5

Cena zegarka jest atrakcyjna, ponieważ jakość produktu jest bardzo wysoka.

Koszt na chwilę obecną to ok 690 zł z HR.

PODSUMOWANIE:

ŚREDNIA: 4,6/5

ocena5

Jeśli chcesz kupić funkcjonalny zegarek do biegania z prostym menu i bez żadnych udziwnień to sądzę, że ten produkt jest właśnie dla Ciebie. Niedługo święta, więc może warto napisać do Św. Mikołaja z prośbą o taki zegarek? A może już z niego korzystasz? Opisz swoje wrażenia i daj znać innym, czy warto go kupić.

Moim zdaniem ta prostota i jakość produktu powoduje to, że mogę go określić najlepszym zegarkiem roku 2015 dla biegaczy amatorów!

Polar_M

Dodaj komentarz