Największe biegi Halloweenowe w Polsce

Ostatnie dni października roku 2016 obfitują w biegi Halloweenowe, gdzie można się przebrać i bezkarnie pobiegać w stroju wampira, ducha, czy superbohatera. Dzisiaj przedstawię Wam listę biegów, które odbywają się w tym okresie w całej Polsce, związane z dniem duchów.

Nie znam osoby, która nie lubi czasem poszaleć. Każdy na chwile chce być kimś innym, niż jest. Taką możliwość przynosi Halloween. Wtedy możemy poddać się wodzy fantazji i przebrać się za kogo chcemy, a jeśli lubimy biegać, można to połączyć w fajne wydarzenie. Żałuję, że w Trójmieście nie było takiej imprezy, bo z chęcią bym wystartowała.

Oto kilka miejsc w Polsce, gdzie odbył się bieg Halloweenowy:

RUNorDEATH 

Gdzie: Warszawa

Data: 29 pażdziernika 2016

Dystans: 5,4 km

Strona: www.runordeath.pl

„Przebiegnij pierwszą ze specjalnie przygotowanych przez nas tras. Otrzymasz od nas cztery szarfy przypięte do pasa, które symbolizują cztery życia. Od momentu startu w Lesie Trupów możesz liczyć tylko na siebie!
Mocno się postaramy, aby utrudnić Ci ukończenie biegu z kompletem żyć.”

mapa_trupi-las_1040

Halloween Run 2016

Gdzie: Częstochowa

Data: 30 pażdziernika 2016

Dystans: 5 km / 10 km / 15 km

Strona: www.halloweenrun.pl

Trasa po malowniczym lesie i duktach. Dla dzieci, dorosłych oraz Nordic Walking.

trasa-halloween-run

HORROR RUN

Gdzie: Bielsko-Biała

Data: 29 pażdziernika 2016

Dystans: 4,2 km

Strona: www.hitthetrail.pl/horror-run/

Bieg o zachodzie słońca z latarkami  prowadzi przez Cygański Las do schroniska na Koziej Górce.

horror_run_mapka

I. CHARYTATYWNY BIEG O ZŁOTĄ DYNIE

Gdzie: Lublin

Data: 30 pażdziernika 2016

Dystans: 5 km

Strona: www.facebook.com/SklepBiegaczaLublin/

„Cały dochód z biegu zostanie przeznaczony na rehabilitację Weroniki. Celem biegu jest pomoc w rehabilitacji 3 letniej Weronice, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z elementami atotycznymi.”bieg_o_zlota_dynie_mapa

Wymieniłam jedne z większych imprez biegowych, które znalazłam w internecie. Najciekawsza pochodzi jednak z Warszawy bycie Zombi, czy biegaczem z określoną liczbą żyć, musi być ciekawe. Może za rok wystartuje tam.

Jednak to Amerykanie przodują w imprezach biegowych z okazji Halloween, gdzie na trasie możemy spotkać masę osób przebranych za jakieś postacie. Tutaj masowe imprezy organizowane są w każdym stanie na ponad tysiąc osób. Dla większości Polaków nadal to będą pogańskie i nie potrzebne zabawy. Moim zdaniem to jest ciekawa alternatywa by chociaż raz w roku być kimś innym. Szanujmy zmarłych, ale też nie odbierajmy sobie frajdy.

Co sądzicie na temat takich biegów? Z chęcią się przebieracie? 

Czekam na komentarze. 🙂

1 Comment

  1. Świetna sprawa!

Dodaj komentarz