Podsumowanie października – współpraca z 4run.pl

Hej,

ostatnio zaczęłam współpracę z firmą 4run.pl dla której piszę artykuły. Ponieważ teksty są mojego dzieła, więc będę je dodawać na swojego bloga raz w miesiącu jak zbiór moich artykułów.

W październiku napisałam dwa fajne artykuły na temat zagranicznych wyścigów, które są znane na całym świecie. Jeden to triatlon Escape from Alcatraz, a drugi bieg Bay to Breakers.

AlcatrazBlog

Escape from Alcatraz Triathlon:

Pewnego wczesnego poranka zawył alarm, sztuczna głowa potoczyła się po podłodze. Strażnik krzyknął: „Ucieczka!” i zaczęło się poszukiwanie 3 zbiegów… Taki jest początek najsłynniejszej próby ucieczki z więzienia Alcatraz z dnia 11 czerwca 1962 roku. Oczywiście ciała poszukiwanych zbiegów nie zostały znalezione i do dziś krążą pogłoski, że żyją oni gdzieś na wolności jako jedyni, którym udało się uciec…

Na podstawie słynnej próby ucieczki powstało kilka filmów m. in. Ucieczka z Alcatraz z Clintem Eastwoodem. Było również inspiracją do stworzenia jednych z najsłynniejszych na świecie zawodów triathlonowych. W czasie których zawodnicy podejmują próbę „ucieczki” z Alcatraz…

Coroczna Ucieczka z Alcatraz organizowana jest przez IMG. Obecnie odbywa się na początku czerwca. Składa się z 1,5 mili (2,4 km) pływania ze startem w więzieniu Alcatraz, biegu 0,5 mili od zatoki do strefy przejściowej w Marina Green (jako rozgrzewka), następnie 18 mil (29 km) jazdy na rowerze, oraz bieg na dystansie 8 mil (12,8 km) przez Golden Gate National Recreation Area. Meta jest w Marina Green…

escape

czytaj więcej na 4run.pl

BB

Run Bay to Breakers:

Bay to Breakers to coroczny bieg w San Francisco (Kalifornia), odbywający się w trzecią niedzielę maja. Wyrażenie „Bay to Breakers” oznacza, że wyścig rozpoczyna się w północno-wschodniej części centrum miasta i biegnie na zachód, aż do wybrzeży Pacyfiku i uskoku San Andreas. Trasa ma długość 7.46 mil (12.01 km).. Impreza jest bardzo znana na całym świecie. Wielu uczestników podczas biegu ma na sobie różne przebrania, a znajdują się też tacy odważni, biegowi wariaci, którzy biegają… nago.

Od 1986 do 2010 roku był to oficjalnie największy bieg na świecie. Startowało w nim ok. 110.000 uczestników, dopóki wynik nie został przebity przez wydarzenie City2Surf w Sydney. W 2012 roku Kahit Isang Araw Lang Unity Run na Filipinach przebił jego wynik gromadząc około 202 tysięcy biegaczy!

“W prawdziwym duchu San Francisco wyścig jest świętem dla każdego.” –Kroniki San Francisco 

Kwintesencją biegu w San Francisco jest doświadczenie, które trwa już 103 lata. Wyścig jest wpleciony w tkankę miasta i jest prawdziwym odbiciem oraz celebracją życia między wybrzeżem (Bay), a (to) uskokiem San Andreas (Breakers).

Bay to Breakers from above

czytaj więcej na 4run.pl

Mam nadzieję, że podobają się moje teksty, cały czas pracuję nad swoim pisaniem.

Do przeczytania całych artykułów zapraszam do linków, które zamieściłam pod urywkami każdego artykułu.

Dodaj komentarz