Poznaj swoje miasto i przebiegnij się – Grand Prix dzielnic Gdańska

Heja,

Właśnie nie dawno odbyło wręczanie nagród związku z zakończeniem cyklu biegowego w Gdańsku przy akcji Gdańsk Biega, gdzie każdy mógł się sprawdzić na dystansie 3 km i 6 km. Dla pierwszych 4 tysięcy osób była przygotowana czerwona koszulka techniczna. Ale o tym innym razem.


Grand Prix odbywał się w rożnych dzielnicach Gdańska i miał na celu promowanie aktywności fizycznych oraz poznaniu dzielnic. Bieg ten był na dystansie:

1. Bieg Młodzików – ok 1 km
2. Bieg Juniorów – ok 1,5 km
3. Bieg Otwarty – 5 km

Moim zdaniem inicjatywa była godna do naśladowania i powinna być w każdym większym mieście w Polsce. Bieg odbył się w dzielnicach: Brzeźno, Zaspa, Wrzeszcz Dolny i Górny, Orunia/Lipce, Strzyża/Brętowo, Siedlce, Ujeścisko/Łostowice. Patronatem imprezy było miasto Gdańsk.

brzeźno

Brzeźno z Madzią

Bardzo mi się podobało, że to był bieg głównie dla amatorów, rodzin, dzieci. Każdy mógł się zapisać i mieć szansę na podium, ponieważ było 12 kategorii. Co najlepsze bieg był całkowicie za darmo.

strzyza_3

Strzyża/Brętowo 

Moje odczucia po grand prix:

Na każdym biegu pojawiało się zawsze z 300 biegaczy, a regularnie, czyli ktoś musiał być przynajmniej na 6 biegach było ich około 100. Miło jest patrzeć, że coraz więcej osób biega, w szczególności wśród dzieci. Zawsze nie mogłam wyjść z podziwu jak na biegu na 5 km startował ojciec z synem. Nie dość, że syn biegał w swoim biegu to jeszcze wspólnie z ojcem startował. Miło było patrzeć na ten widok i to ujęło moje serce. Poprzez bieg można zacieśnić więzy ze swoimi bliskimi, poznać nowych ludzi i wzajemnie się wspierać. Ja sama na tym biegu poznałam wielu fantastycznych ludzi, każdy miał inną historię biegową. Były osoby, którym ja coś doradzałam, a było i tak, że to ja słuchałam rad. Miło było się spotkać w takim sympatycznym, kameralnym gronie. Każdy otrzymywał oklaski, niezależnie od tego czy był pierwszy, czy ostatni. Impreza była przyjacielska, a nie w pogoni za zwycięstwem. Sama jestem zadowolona z siebie, bo na każdym biegu robiłam progres, uczyłam się i nawet rekord na dystansie 5 km zrobiłam – ok. 28 min. Zapraszam wszystkich na kolejna edycję.

DSC_1083

Siedlce

WYNIKI GENERALNE:

SOBOŃ AGNIESZKA, K17-30: 6, pkt.: 10, edycji: 7.

DSC_2941

Ujeścisko/Łostowice z Madzią

OCENA BIEGU:

PLUSY:

  • organizacja na 5+;
  • ciekawe nagrody w losowaniu, raz wygrałam wejście na vacufit a na ostatnim biegu masaż do Masu Masu;
  • dobre oznaczenie trasy;
  • bieg był darmowy;
  • fajna promocja dzielnic Gdańska;
  • zbliżanie do siebie rodzin poprzez bieg;

MINUSY:

  • brak medali dla każdego, tylko nr startowy na pamiątkę;
  • często na biegu zbyt wąskie odcinki;
  • bieganie 3-4 kółek może mylić.

Podsumowując ciesze się, że ten bieg ma więcej plusów, niż minusów. Fajnie, że propaguje bieganie, jako zdrowy styl życia. Super, że impreza jest dla całych rodzin. Naprawdę polecam tą imprezę.

wrzeszcz dolny

Wrzeszcz Dolny z Rafałem 

Do zobaczenia już niedługo!

Cudownie zdjęcia by Słodkowski.

Dodaj komentarz