Sól dla regeneracji, a czemu nie :)?

Heja,

Na wstępnie chciałam podziękować za to, że tyle osób przeczytało post z Tomaszem, to naprawdę uskrzydla. W dwa dni prawie 1 tyś wyświetleń, wow. Jesteście the best!

Dzisiaj na cel obrałam sobie opisanie Soli regeneracyjnej od SALCO. Szczerze na początku wątpiłam czy to w ogóle działa, ale po 3 kąpielach moje kolana odżyły, a po półmaratonie w ogóle nie czułam już bólu. Magia!? Raczej nie, po prostu sól dobrze wygrzewa mięśnie i stawy. Jak się siedzi w wannie pełnej solanki to, aż pot leci po twarzy. Oj, czuć, oj czuć… 🙂 Dzisiaj opiszę sól regenerecyjną SALCO SPORT THERAPY FIT&BODY z kolagenem.

Kilka słów od producenta:

„Rozpuszczalny kolagen spełnia funkcję naturalnego środka nawilżającego skórę.
Działa na nią regenerująco i wygładzająco, przywracając świeżość i poprawiając elastyczność. Wykazuje także działanie ochronne, tworząc warstwę zabezpieczającą przed negatywnym wpływem szkodliwych czynników chemicznych bądź atmosferycznych.
Redukuje konieczność stosowania dodatkowych preparatów pielęgnacyjnych.

Uzupełnienie niedoboru rozpuszczalnych form kolagenu przeciwdziała procesom starzenia skóry, a w połączeniu z terapią solankową wpływa na złagodzenie zmian o charakterze trądzikowym.”

Salco_Sport_Therapy_Fit__Body_Kolagen_A1_big

Sposób użycia:

Do wanny wsypuje się 1-2 kg soli i rozpuszcza w ciepłej wodzie, im cieplejsza tym lepsza. Wygrzewa się w tej wodzie relaksując ok. 20 min. Drugim sposobem, który próbowałam jest peeling solankowy. Stosowałam go na uda i powiem szczerze rewelka! Zastosowałam samą sól, a od producenta w przepisie jest napisane, że polecane jest z oliwą z oliwek albo z olejem arganowym. Namoczyłam skórę, a potem okrężnymi ruchami z solą, wcierałam ją. Na koniec letnią wodą zmyłam. Skóra stała się miękka i bardziej elastyczna. Polecam takie peelingi.

102_4295

Parametry produktu:

Zawartość wody: nie więcej niż 18%
pH wodnych roztworów soli: nie mniej niż 5,5
Zapach swoisty jodkowy
SÓL W PRZELICZENIU NA SUCHĄ MASĘ ZAWIERA:
Kationy sodu Na+ nie mniej niż 35%
wapnia Ca2+ nie więcej niż 1,5%
magnezu Mg2+ nie więcej niż 0,8%
Aniony chlorkowe Cl nie mniej niż 55%
jodkowe I nie mniej niż 0,03%
bromkowe Br nie mniej niż 0,05%

Moja opinia:

  • trzeba zastosować sól, z 2-3 razy by przyniosła efekty, ale po pierwszy już czuć bardziej zrelaksowane mięśnie;
  • działa i to bardzo dobrze, czułam że moje kolana się regenerują;
  • skóra po peelingu jest miękka i elastyczna;
  • relaks, relaks i relaks :);
  • jestem ogólnie pozytywnie zaskoczona, że sól niby niepozorny składnik może tyle zrobić.

102_4309

Polecam ten produkt osobą, które mają po bieganiu problem z kolanami, ten produkt pomaga w takich bolączkach. Naprawdę byłam sceptycznie nastawiona do tego produkty, ale się nie zawiodłam, pomaga. 🙂 Polecam ten produkt z kolagenem. Sama od tego momentu stałam się fanką SALCO. 🙂 Buźka!

 

 

Dodaj komentarz