Strój na biegi jesienne.

Heja,

Dzisiaj szybka notka na temat mojego jesiennego  stroju biegowego.

GETRY:

Najważniejsze są długie getry, bo w krótkich oczywiście byłoby mi za zimno, ewentualnie 3/4 jeszcze do czasu, gdy temperatura nie zejdzie poniżej 10 stopni C. Muszą być wygodne najlepiej na gumie, muszą dobrze przylegać, nie spadać z czterech liter. Po prostu dopasować się do ciała.

T-SHIRT:

Jeszcze jesienią może być krótki rękaw, dlatego, że temperatury nie schodzą poniżej zera stopni, a Ty w biegu na pewno się zgrzejesz. Ważne, by bluzka była przewiewna i łatwo odprowadzała pot. Najlepiej jakby była lekka i zrobiona ze specjalnych materiałów.

SKARPETY:

Najlepiej dłuższe, za kostkę z jonami srebra, wtedy nie rozmnażają się bakterie, które żywią się ludzkim potem. Również nie mogą być z grubego materiału i muszą być odpowiedniego rozmiaru stopy, nie mogą być za długie, albo za mocno ściskać stopy.

OPASKA:

Ważne jest to by chronić uszy przed lodowatym wiatrem, przez który możemy się pożegnać z bieganiem i leżeć w łóżku. Dlatego jesienią jest ważne by zasłonić  uszy, nie nosić czapkę, bo jest jeszcze za ciepło, ale z froty opaskę.

 

To są chyba moim zdaniem najważniejsze zmiany garderoby na jesień. Buty jeśli są dobre można stosować cały rok, więc to dobra inwestycja. Pamiętajcie BUTY, BUTY i BUTY… 🙂

 

A to jest dzisiejsza moja biegowa stylizacja:

102_4195Długie getry ( z rynku), bluzka z krótkim rękawem (od Banku PKO) oraz biustonosz sportowy (z sh).

Dodatkowo czego nie ma na zdjęciu: miałam opaskę na głowie.

Jakie są Wasze jesienne stylizacje biegowe? 🙂

Buziaki :*

1 Comment

  1. grubybiega says: Odpowiedz

    Luźne spodnie do biegania z zapinanymi kieszeniami w których chowam klucze, psie torebki oraz smycz, bawełniany tshirt z dna szuflady, bawełniana bluza, skarpetki z marketu do biegania oraz arafatka na szyje gdy jest bardzo chłodno. Idealny zestaw do wypłacania sadła. 🙂

Dodaj komentarz