Ultranastawienie – RECENZJA

Hej,

dzisiaj piszę kolejną recenzje książki. Ostatnio dużo nadrabiam w czytaniu książek z wakacji, więc dopiero wstawiam tą opinie. Za książkę zbierałam się trochę czasu, ale się udało.  Grunt to pozytywne nastawienie, jak to książka nakazuje. Dzisiaj przedstawię świat Ultra, ludzi nie do zniszczenia, a w szczególności postać Travisa Macy’ego, który ma tyle osiągnięć, że ciężko wymienić z marszu i trzeba by było napisać kolejny post. Książka Ultranastawienie to jego sposób na motywacje w najgorszych momentach realizacji własnych celów…

100_4528

Książka jest o człowieku, który pokonuje własne słabości i dąży do celu pomimo trudności. Od dzieciństwa był zarażany od ojca pasją do sportów wytrzymałościowych. Historia bohatera książki zaczynają się od rajdów przygodowych, w których startowali też Dołęgowscy (recenzja ich książki) po kilkudniowe zawody biegowe, w których wymagane jest silne ciało i umysł. Jest to powieść o Travisie Macy oraz jego motywacji jak trenować, by się nie poddawać i czerpać z tego radość.

Trav-Hoka-3fot. www.travismacy.com

Tego typu książki dają mi możliwość wyobrażenia wszystkiego co głównych bohater przeżył.  Bazując na swoim doświadczeniu w imprezach ekstremalnych Travis pokazuje jak przezwyciężył ciężkie sytuacje używając umysłu, a nie siły w nogach. To wszystko daje mi swoistego kopa i każe iść na trening. Te motywujące lekcje są przeplatane historiami Travisa z jego startów z całego świata, które są całkiem wciągające i robią ogromne wrażenie – różne dyscypliny, różne warunki klimatyczne, sukcesy, kryzysy i ciągła walka.

100_4514

Ultra nastawienie to poradnik, gdzie w 8 krokach dowiesz się jak zbudować lepszą motywację do treningów oraz jak pomóc sobie w trudnych chwilach na zawodach. Są to proste przemyślenia napisane pozytywnym i prostym językiem. 🙂

W książce odnajdziemy proste porady, wskazówki oraz zadania, gdzie można zapisać własne przemyślenia. Travis przytacza kilku autorów książek związanych z psychologią pozytywnego myślenia i kumuluje te prawdy w swoje książce. Swoje tezy, które dokładnie opisuje i popiera ćwiczeniami, można zastosować w każdej dziedzinie życia oraz sytuacji. Autor też pisze o tym, że są sytuacje w których czasem lepiej odpuścić (Zasada 8: Nigdy nie rezygnuj… chyba że najwyższy czas na to), więc niektórzy powinni przeczytać ten rozdział ze dwa razy, by potem nie mieć kontuzji.

100_4525

Ciężko nie polubić tego wesołego biegacza, nauczyciela, tatę dwójki dzieci. Swoim życiem i organizacją pokazał, że można pogodzić pracę, życie rodzinne i uprawianie sportów wytrzymałościowych. Zawsze stara się znaleźć coś pozytywnego w nawet najgorszej sytuacji, walczy do końca, nigdy nie odpuszcza i pomimo morderczych treningów wciąż czerpie radość z tego co robi.

Może powinieneś/aś brać z niego przykład i korzystać z życia w pełni?

DSC_5585fot. http://ultrarunnerpodcast.com/travis-macy-the-ultra-mindset/

2 Comment

  1. Lubię tego typu książki, które motywują do działania. Jednak zawsze trzeba pamiętać, żeby mieć swój rozum i wiedzieć kiedy rzeczywiście przystopować, bo może się to źle skończyć.

    1. Aga4run says: Odpowiedz

      Zgodzę się z Tobą, najważniejsze by mieć głowę na karku. 😉

Dodaj komentarz