Władysławowo – miasteczko turystów i sportu

Jako blogerka, uwielbiam spontaniczne wyjazdy, z których czerpie dużo inspiracji. Tym razem zostałam zaproszona do znajomej, która mieszka we Władysławowie. Jako, że pojechałam w kwietniu to turystów było na szczęście mało.

Władek, bo tak pociesznie nazywa tą miejscowość większość ludzi, jest oddalona od Gdańska o ok. 66 km. Jest to kurort nadmorski, gdzie co roku w sezonie letnim zjeżdża się masa turystów.

Miasteczko wygląda jak umarłe. Otwarty jeden punkt z pamiątkami. Oczywiście tradycyjnie musiałam zakupić magnez na lodówkę. Wokół cisza i kilka osób spacerujących, było miło się przejść po tym kurorcie. W panoramie miasta wyróżnia się socrealistyczny Dom Rybaka, który posiada dwa tarasy widokowe, na wysokości 45 i 63 m n.p.m.. Stamtąd rozciąga się panorama Mierzei Helskiej. W budynku działa również muzeum Motyli oraz wystawa iluzji optycznych.

Wokół terenu były wielkie place, które tylko czekały na okres wakacji, aby zapełnić się kolorowymi stoiskami z różnym badziewiem, na które turyści wydają swoje pieniądze. W okolicy było też wesołe miasteczko, które na okres jesienno-zimowy zostaje opuszczone i przypomina klimaty postapokaliptyczne. Część atrakcji rozebrana, część stała samotnie, kurząc się.IMG_4732

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie poszła na plażę, która była dość szeroka i czysta. W powietrzu było czuć morska bryzę. Wokół brak ludzi. Tylko ja, natura i moi najbliżsi. Woda oczywiście była lodowata!

IMG_4760IMG_4750
Ciekawym obiektem, który zwiedziliśmy był teren Ośrodka Przygotowań Olimpijskich z nowoczesnym kompleksem obiektów sportowych, m. in.: bieżnia, basen, korty tenisowe, boisko do piłki nożnej, gdzie trenowała drużyna młodzików. Naprawdę robiło wrażenie. Niedaleko znajduje się Aleja Gwiazd Sportu, która powstała w 2000 roku. W sposób szczególny honoruje zasłużonych dla sportu. Pokazuje i przybliża sylwetki ludzi ciężkiej pracy, talentu i międzynarodowych sukcesów sportowych. Aleja jest zwierciadłem ponad stuletniej historii polskiego sportu. 4 KWIECIEŃ - WŁADYSŁAWOWO

Podsumowując wyjazd, to w ciągu jednego dnia można zobaczyć wszystko, co jest najważniejsze we Władku. Jeśli jednak zapragniesz wypocząć to polecam zatrzymać się na kilka dni i pozwiedzać nie tylko same miasteczko, ale i okoliczne wioski, czy zrobić wypad rowerowy lub kolejowy na Hel. IMG_4751 IMG_4742

2 Comment

  1. Świetna relacja! Fajne zdjęcia. W tym roku miałem okazję być we Władysławowie. Uwielbiam to miejsce i mam do niego ogromny sentyment.

  2. Zdecydowanie Władysławowo to jedne z piękniejszych miejsc na mapie Polski.

Dodaj komentarz