Wyszczuplenie łydek przez bieganie.

Heja,

Dzisiaj moja koleżanka prosiła mnie bym napisała na temat wyszczuplania łydek. Czy przez bieganie łydki szczupleją czy się pogrubiają?

lydka

 

Moim zdaniem może objawiać się i to i to, ponieważ jest to zależne jak obciążasz swoje łydki i jak je rozciągasz. Przebieżki pod górę powodują, że mięśnie łydek się rozbudowują, a proste, luźne przebieżki wyszczuplają łydki – powyżej 30 min i wolno, tętno 130. Ważne też są ćwiczenia rozciągające po biegu, które później przedstawię. Można dodatkowo zapisać się na jogę lub stretching, które będą rozciągać wszystkie partie mięśni.  Również basen (rozluźnia mięśnie) i spinning są wskazane.

Czego unikać:

  • Unikać chodzenia na palcach i rzadko nosić wysokie obcasy.
  • Unikać stepera, skakania na skakance, chodzenia po schodach, czy też po górach, ponieważ rozbudowuje mięśnie łydek.
  • Unikać ćwiczeń interwałowych lub takich gdzie wykonywane czynności wymagają użycia siły w mięśniach oraz szybkości od nóg. Nadmierna praca mięśni łydek powiększy ich objętość.
  • Unikać jazdy na rowerze stacjonarnym z dużym obciążeniem, bądź na rowerze na największej przerzutce. Lepiej ćwiczyć na mniejszym oporze, pedałować bardzo lekko, lecz szybciej.

Na koniec wysyłam linka do ćwiczeń rozciągających po biegu, które sama wykonuje po każdym dobrym treningu:  http://nikerunningpoland.bieganie.pl/polecane-cwiczenia/cwiczenia-rozciagajace/

Miłego dnia!! 🙂

Dodaj komentarz